Reklama

Mikołaj jest silnym i zdrowym chłopczykiem. Waży 3,20 kg i mierzy 57 centymetrów. Jest 10-tysięcznym dzieckiem, które zostało przywitane na świecie w rzeszowskim Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.

– To dla nas ogromne zaskoczenie i bardzo miła niespodzianka. Rano dowiedziałam się, że nasz synek przyszedł na świat w tak wyjątkowym momencie i jest 10-tysięcznym dzieckiem urodzonym w szpitalu. Jak Mikołaj dorośnie, będziemy mieli co wspominać – opowiada z uśmiechem mama Mikołaja, Lucyna Wacław.

Dziecko i mama są w bardzo dobrym stanie, oczywiście mama jeszcze odpoczywa, ale rekonwalescencja przebieg wzorowo.

– Przyjście na świat Mikołaja to święto dla całego zespołu medycznego. To bardzo ważna chwila. Cieszymy się, że aż tylu rodziców obdarzyło nas zaufaniem – mówi lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych.

Szpital Pro-Familia działa dopiero od czterech lat. Na oddziale położniczym przyszło na świat 10 tysięcy dzieci! A na innych oddziałach: ginekologii, okulistyce, chirurgii i okulistyce lekarze przeprowadzili ponad 15 tysięcy operacji.

Z kolei w przychodni udzielono 110 tysięcy porad, a na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną objęto opieką ponad 3 tysiące maluszków. Wiele z nich trafiło pod skrzydła Pro-Familii z innych szpitali.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

  1. Czy w te 10 000 włączyliście również dzieci, które przyszły na świat w waszym szpitalu w wyniku aborcji?

    Dzieciak w czepku urodzony. Urodzić się w szpitalu o takim podejściu do ludzkiego życia, to jak wrócić z wojny

  2. Może warto także wspomnieć o liczbie dzieci, które się nie urodziły dzięki pro-familii? Sąd nie pozwala nazwać tego po imieniu, ale “zabieg przerwania ciąży” na pewno znacznie zmniejszył te 10 tysięcy…

  3. Jak można napisać ze dziecko i mama są w bardzo dobrym stanie? Są ładniejsze określenia dla kobiety i dziecka tuż po porodzie, zwłaszcza takie których nie używa się dla określenia stanu pojazdów przeznaczonych do sprzedaży.

Comments are closed.