Reklama

PolskiBus.com przeprowadził ankietę wśród pasażerów uruchomionej w październiku linii P7 Warszawa – Lublin – Rzeszów. Prawie 100 proc. podróżnych jest zadowolonych z tego połączenia.

 

Linię P7 PolskiBus.com uruchomił 16 października. Autobusy jadące z Rzeszowa w stronę Lublina odjeżdżają pięć razy dziennie, o godz. 5:20, 9:15, 12:45, 16:05, 18:40. Do tej pory przewoźnik na tej linii sprzedał ponad 68 tys. biletów.

Przyszłość linii P7 nadal jednak jest niepewna. Jej uruchomienie opóźniło się o ponad dwa tygodnie na skutek protestów firm przewozowych z Lublina, które nie zgadzały się wpuszczenie na rynek Polskiego Busa. Przewoźnik ma zgodę na wykonywanie połączeń, ale decyzja nie jest prawomocna. Ostateczną ma podjąć Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Obecnie SKO jest w trakcie rozpatrywania skargi Stowarzyszenia Lexmid i BUS na decyzję marszałka mazowieckiego, który wydał zgodę na uruchomienie linii. Na stronie Polskiego Busa można podpisać apel o utrzymanie połączeń. Apel dostępny jest TUTAJ. Podpisało go już 25 tys. osób.

PolskiBus.com na przełomie października i listopada zapytał pasażerów, jak oceniają uruchomienie linii  P7. W badaniu wzięło udział 758 respondentów, podróżujących na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów.

Wyniki pokazały, że 99,8 proc. pasażerów jest zadowolona lub bardzo zadowolona z linii P7, a 52 proc. respondentów podróżuje częściej, dzięki nowym połączeniom.

Z badań również wynika, że 16 proc. pasażerów do tej pory podróżowało własnym samochodem, zanim dowiedziało się o linii P7, a 3,3 proc. w ogóle rezygnowało z podróży, gdyby połączenie P7 nie było dostępne.

– Niezwykle wysoki poziom satysfakcji naszych pasażerów oraz ogromna liczba sprzedanych biletów w tak krótkim czasie jest najlepszym dowodem na to, że linia P7 łącząca Lublin, Warszawę i Rzeszów jest bardzo potrzebna i pożądana przez pasażerów. Wciąż prosimy o wsparcie mając nadzieję, że tak doskonałe wyniki badania będą dodatkowym dowodem, że istnieje duże zapotrzebowanie na tę usługę – mówi Grażyna Fałdyga-Król, dyrektor handlowy PolskiBus.com

Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewiózł już ponad 10 milionów pasażerów. Obsługuje 19 tras docierając do 22 polskich miast. Ponadto przewoźnik obsługuje 6 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Pragę, Wiedeń i Wilno.

Ceny biletów w Polskim Busie zaczynają się od złotówki plus złotówka opłaty za rezerwację.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: