Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

11 listopada to nie tylko święto niepodległości i biegaczy, ale również utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa. Część z nich będzie zamknięta. 

W sobotę, 11 listopada, ponad 2100 osób weźmie udział w jedenastej edycji Biegu Niepodległości w Rzeszowie, którego tytularnym sponsorem jest bank PKO BP. 

10-kilometrowy bieg rozpocznie się o godz. 11.11. Jego trasę wytyczono ulicami miasta. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zawody, jak przewidują organizatorzy, zakończą się ok. 13:30.

Zawodnicy wystartują z Rynku, na wysokości studni. Dalej pobiegną ulicami: Kościuszki, placem Farnym, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską (od Moniuszki do Jagiellońskiej), Jagiellońską (od Zygmuntowskiej do 3 Maja), 3 Maja, Lubomirskich, Szopena (od Kilara do pl. Śreniawitów), pl. Śreniawitów, Hetmańską, bulwarami (w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawodnicy zawrócą), dalej przez Olszynki, ulice: Szopena, Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki do Rynku (meta).

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na  Piłsudskiego, od skrzyżowania z Grunwaldzką do ronda i na Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od 6:00, gdy zacznie się rozstawianie elementów zabezpieczających trasę biegu. Cała trasa zamknięta będzie od 10:00 do 13:30. Ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

11. Bieg Niepodległości będzie miał także wpływ na miejską komunikację. Autobusy MPK będą jeździły zmienionymi trasami – od 10:00 do 13:00.

– linia nr 6: Ustrzycka – … – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Słocińska;

– linia nr 8: Warszawska/Rudna Wielka – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Sikorskiego;

– linia nr 10: Bł. Karoliny – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Łukasiewicza;

– linia nr 12: Trembeckiego – … – Bardowskiego – Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Budziwojska;

– linia nr 13: Langiewicza – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– linia nr 26: Krakowska – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Cienista;

– linia nr 31: Lubelska – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Sikorskiego;

– linia nr 34: Błękitne Wzgórze – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;

– linia nr 37: Trembeckiego – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;

– linia nr 58: Dworzec Lokalny – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;

Powyższe trasy obowiązują również w kierunkach powrotnych. Ponadto na alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią spowolnienia ruchu. Na przystankach Cieplińskiego 01 i Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 pasażerowie będą wysiadać na wysokości przystanków.

Święto Niepodległości 

Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o 10:00.

Po mszy świętej na placu Farnym uczestnicy przejdą ulicami: Matejki, Kopernika, plac Ofiar Getta i Sobieskiego na plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Od 11:00 do 13:30 zamknięta będzie ul. Sobieskiego – od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do placu Wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama