Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Chętnych dużo, ofert mieszczących się w możliwościach finansowych miasta – dwie. Na wykonanie projektu krytego lodowiska przy ul. Wyspiańskiego.

Aż 11 firm zgłosiło się do zaprojektowania lodowiska. Po otwarciu ofert okazało się, że dwóch nie da się odczytać, pozostałe 9 oscylują między 400,9 tys. zł a ponad 3 mln zł. Ratusz na projekt lodowiska zamierza wydać 513 tys. zł.

Najniższą ofertę złożyła firma „Probud” ze Szczecina. Drugą najniższą ofertę złożyła TBO Architekci z Gdańska – 446,7 tys. zł. Najwięcej za swoją pracę zażyczyło sobie Sweco Engineering z Krakowa, bo aż 3 mln zł.

Kto zostanie więc zaprojektuje lodowisko? – Analizujemy oferty. Niemniej jednak jest ich na tyle dużo, że z pewnością wybierzemy wykonawcę bez większego problemu – uważa Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jeśli ten plan uda się zrealizować, to projektowanie lodowiska potrwa do przyszłej jesieni. Wówczas miasto ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji. Sama budowa lodowiska ma trwać dwa lata.

Według planów ratusza kryte lodowisko ma być dwukondygnacyjnym budynkiem z parkingiem podziemnym (160 miejsc) i widownią na 400 miejsc. W budynku mają być szatnie, gabinety odnowy biologicznej, siłownia, kawiarnie, biura i sale konferencyjne.

Lodowisko ma być też areną międzynarodowych zawodów hokejowych o najwyższej randze. Obiekt ma być wielofunkcyjny – w zimie lodowisko, na wiosnę i lato ma funkcjonować jako boisko sportowe. Szacunkowy koszt inwestycji to 30 mln zł.

Lodowisko powstanie w tym samym miejscu, gdzie przez długie lata działało lodowisko Rzeszowskiego Ośrodka Sportu Rekreacyjnego. Wyburzono je w 2016 roku. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: