Bieg Niepodległości
Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

11 listopada o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje ponad 1500 zawodników PKO BP Biegu Niepodległości. To już 9. edycja imprezy. 

Główną atrakcją imprezy będzie, podobnie jak w poprzednich latach, bieg z flagą Polski o długości 30 metrów. Poniesie ją 35 zawodników.

Bieg rozpocznie się i zakończy na rzeszowskim Rynku. Trasa prowadzi przez śródmieście, aleję Piłsudskiego, ulicę Hetmańską, bulwarami do Lisiej Góry i z powrotem, aleją Lubomirskich i ulicą 3 Maja. To w sumie 10 km.

– Bieg Niepodległości w Rzeszowie jest już tradycją. Cieszę się, że po raz kolejny uczcimy nim to ważne święto – powiedziała w piątek Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Do tej pory do zawodów zgłosiło się ponad 1500 osób. Wśród nich są zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze – medaliści mistrzostw Polski i największych imprez biegowych.

W czasie imprezy odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. Tym razem zebrane pieniądze trafią do potrzebujących chorych dzieci – Rozalki i Patryka.

Zapisy internetowe do Biegu Niepodległości już się zakończyły. Obecnie można zapisywać się tylko w biurze zawodów, które będzie w hali Podpromię, czynne w środę (10 listopada) od godz. 15:00 do 18:00, a w czwartek (11 listopada) od 7:30. 

Organizatorem biegu jest stowarzyszenie Rzeszów Biega. Zachęca ono zawodników (w szczególności mieszkańców Rzeszowa i okolic), by pakiety startowe odbierali w środę. Będą one dostępne tylko w biurze zawodów za okazaniem dokumentu tożsamości. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama