Zdjęcie: materiały prasowe

Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie oraz klub IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizują pokazy animacji w ramach 12. Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA.

„O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation” i jest inicjatywą promująca polską animację. Kino za Rogiem Cafe zaprasza na miesiąc z O!PLA.

– W kwietniu pokażemy animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a każdy seans połączony jest z głosowaniem, w którym widzowie stają się jury i mogą wyrazić opinię o produkcjach – wyjaśnia Karolina Marciszewska, dyrektor artystyczny KzRC w Rzeszowie. 

W konkursie „Teraz dzieci mają głos”, w programie przedszkolnym (3-6 lat) będzie 8 filmów, które trwają niespełna trzy kwadranse. W programie wczesnoszkolnym (6-11 lat) zaplanowano sześć filmów, szkolnym (12-15 lat) – 7 filmów

W programie specjalnym „Animowana historia bez histerii” (14-18 lat, 7-8 SP + LO) będzie można zobaczyć pięć filmów.

Bilety kosztują 12 złotych. 

W konkursie głównym (16+), w programie producenckim jest siedem filmów o największym budżecie zrealizowanych w wytwórniach/studiach filmowych, w programie studenckim (studentów szkół artystycznych i filmowych) – 10 filmów. 

Advertisement

Na program OFF&GO! składa się 10 filmów powstałych poza szkołą/systemem producenckim i grantowym, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe na warsztatach animacji dla dorosłych amatorów. 

„Animowane fraszki i wideoklipy” (program złożony z dwóch kategorii), to z kolei set bardzo krótkich, chwytliwych i zaskakujących 10 filmów animowanych (fraszek) oraz 12 oficjalnych animowanych teledysków/wideoklipów.

Bilety na animacje w konkursie głównym kosztują 15 zł. Szczegółowy program znajdziecie także na stronie: www.kzrcafe.pl.

IQ zamieni się w salę kinową 

Niektóre animacje z O!PLA będzie można zobaczyć także w dniach 15-18 kwietnia w klubie akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (ulica Sucharskiego 2, piętro -1). Wszystkie pokazy rozpoczynać się będą o godz. 18:00. 

15 kwietnia zaplanowano animacje kategorii producenckiej, 16 kwietnia przeniesiecie się do świata animacji studenckiej, 17 kwietnia wyświetlone zostaną projekcje w kategorii Off&GO, a 18 kwietnia – „Animowane fraszki i wideoklipy”. 

Na wyniki festiwalu mają wpływ widzowie, bo to głosy publiczności decydują o nagrodach i wyróżnieniach dla twórców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego WSIiZ zachęca do wcześniejszych zapisów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama