Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

Zrób lalkę, pacynkę lub maskę teatralną i zgłoś ją do plastycznego konkursu „KUKŁY”. Masz czas do końca października. 

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zaprasza do wzięcia udziału w 12. edycji Konkursu Plastyczno–Teatralnego „KUKŁY”. Jest to największa na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży ten rodzaj sztuki.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. Praca powinna być wykonana przez jedną osobę. Jeśli chodzi o lalki, to jej minimalna wielkość powinna wynosić 30 cm. Lalka powinna być także tak przygotowana, aby aktor mógł ją animować. 

W tym roku temat konkursu to: postacie z filmów dla dzieci i młodzieży – Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców – przekazuje Maciej Szukała z GOKiB w Krasnem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Ważnymi elementami oceny przez jury będą: pomysłowość, oryginalność, funkcjonalność, nowatorstwo oraz jakość wykonania – dodaje. 

Prace w czterech kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie można przesyłać do 30 października na adres: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem 36-007 Krasne 743. Jest także możliwość przyniesienia pracy osobiście do GOKiB.

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać wiek, nazwę szkoły, opiekuna, tytuł pracy i numer kontaktowy.

(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama