Zdjęcie: Policja.pl

Dramat w podsanockiej miejscowości Niebieszczany. Zginął 12-letni rowerzysta, który został potrącony przez 18-letniego kierowcę daewoo matiz.

Jak poinformowała po godz. 18:00 podkarpacka policja, do tragedii doszło ok. 17:00 na drodze powiatowej. 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który kierował daewoo, potrącił 12-letniego chłopca, który jechał na rowerze.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący daewoo matizem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Rowerzysta wpadł do rowu i został przygnieciony przez samochód. 12-latek poniósł śmierć na miejscu. 18-latek był trzeźwy – podała Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Zmarły 12-latek był mieszkańcem Niebieszczan. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do tragedii doszło, gdy zarówno 18-latek, jak i 12-latek jechali w tym samym kierunku – od Niebieszczan w kierunku miejscowości Prusiek.

– Prawdopodobnie, gdy kierowca daewoo wyjeżdżał z łuku drogi, uderzył w tylne koło rowerzysty. 18-latek został zatrzymany, noc spędzi w policyjnym areszcie. Młody mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi Anna Oleniacz, rzecznik policji w Sanoku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, które będą niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku. 

Na drodze, gdzie doszło do zdarzenia, były utrudnienia w ruchu. Droga była zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Utrudnienia zakończyły się po godz. 21:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama