Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Tadeusz Nalepa – pamięć o nim i jego wspaniałej muzyce wiecznie żywa. Dowód? Marcowa akcja „Teatr dla Nalepy” zorganizowana wspólnie z rzeszowską „Siemaszką” i Czesławem Nalepą. W programie wspólne granie, spektakl i wieczór wspomnień. 

4 marca (środa) minie 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczci Teatr im. Wandy Siemaszkowej w ramach akcji „Teatr dla Nalepy”. Akcja powstała wspólnie z Czesławem Nalepą, który od lat kultywuje pamięć o sławnym bracie.

W środę dzień poświęcony „ojcu polskiego bluesa” rozpocznie wspólne granie przy pomniku Nalepy przy ulicy 3 Maja. Kultowy kawałek „Kiedy byłem małym chłopcem” wspólnie o godz. 17:00 zagrają uczniowie szkoły podstawowej ze Zgłobnia, gdzie urodził się Nalepa, oraz okolicznych miejscowości.

Następnie miłośnicy dobrej muzyki będą mieli okazję przenieść się do restauracji „Bohema” (ul. Okrzei 7), gdzie o 18:00 odbędzie się spektakl muzyczny „Kiedy byłem małym chłopcem” w reżyserii Tomasza Mana. Sztuka opowiada o początkach muzycznej drogi Nalepy w Rzeszowie, które zrodziły się w głowie reżysera. 

Na scenie zobaczymy Małgorzatę Pruchnik-Chołkę w roli Miry Kubasińkiej, która podobnie, jak pierwowzór postaci będzie grała na harmonijce ustnej. W Tadeusza Nalepę wcieli się zaś aktor gościnny – Marcin Marzec, który podjął wyzwanie i w spektaklu nie tylko dla publiczności śpiewa, ale także zagra na gitarze. 

Całość sztuki dopełni energiczny Michał Chołka, który wciela się w UB-eka oraz szalonego gitarzystę z zespołu Nalepy. Na scenie pojawi się także Paweł Leniart, który zagra na perkusji. Warto dodać, że Leniart na co dzień w „Siemaszce” pracuje jako akustyk.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po środowym spektaklu odbędzie się muzyczny wieczór wspomnień Tadeusza Nalepy, który poprowadzi Adam Głaczyński, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów oraz Adam Bienias, dziennikarz TVP Rzeszów. 

„Siemaszka” w dniu rocznicy śmierci „ojca polskiego bluesa” zaplanowała także jam session. – Do współtworzenia tego wydarzenia zaproszeni są wszyscy, którzy czują bluesa oraz potrafią grać i śpiewać… bluesa. Liczymy na to, że spotkanie przemieni się w klimatyczne jam session – mówi Monika Midura, sekretarz literacka „Siemaszki”. 

W ramach akcji „Teatr dla Nalepy” spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” zostanie zagrany także w czwartek i piątek (5 i 6 marca) w „Bohemie”. Bilety na spektakle 4 i 6 marca w cenach 40 (bilet normalny) i 25 (bilet ulgowy) można kupić w kasach Teatru lub poprzez stronę internetową www.teatr-rzeszow.pl

Wszystkie bilety na spektakl 5 marca, z racji stałej promocji teatru „ulgowy czwartek”, dostępne są w cenie 25 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama