Grafiki uczniów z rzeszowskiego „plastyka” ozdobią ekrany akustyczne przy ul. Krakowskiej i Powstańców Warszawy. Miasto wyda na to 12 tysięcy złotych.

[Not a valid template]

 

– Z propozycją, by nasi uczniowie zaprojektowali motywy na ekrany zwróciło się do nas miasto – mówi Jacek Kawałek, dyrektor ds. artystycznych Zespołu Szkół Plastycznych. –  Bardzo nam się spodobał ten pomysł, ponieważ mamy w szkole bardzo zdolną młodzież, która potrafi zrobić coś fajnego i warto ich promować.

Pierwsze takie ekrany powstały przy ulicy Budziwojskiej i były pomysłem dyrektorki szkoły podstawowej w Tyczynie. – Bardzo dobrze, że miasto zainteresowało się tym pomysłem, bo to na pewno ożywi szare miasto – przekonywał Kawałek.

Za oklejanie ekranów odpowiedzialny jest Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Obecnie urzędnicy zdecydowali się sfinansować oklejenie 36 ekranów dźwiękochłonnych. Chociaż przez wykonawcę stosowana jest folia przepuszczająca światło, to oklejone kolorową folią ekrany mogą być za ciemne. Dlatego urzędnicy ustalają ich lokalizację z mieszkańcami, tak by nie zasłaniały one światła.

Wykonawca za ich oklejenie weźmie ok. 12 tys. zł. Obecnie oklejane są ekrany przy ul. Krakowskiej. Na ekranach znajdą się najbardziej charakterystyczne pejzaże i budynki Rzeszowa oraz herb i symbole stolicy Podkarpacia.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama