Zdjęcie: Pixabay

Na Podkarpaciu wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 osobach, które zachorowały na COVID-19.

W całym kraju jest 396 nowych zakażeń, najwięcej na Śląsku – 188. Ministerstwo Zdrowia poinformowało jednocześnie o śmierci kolejnych 9 osób. Nowe przypadki śmiertelne nie dotyczą Podkarpaciu. U nas potwierdzono natomiast 14 nowych zakażeń, z czego aż 12 odnotowano w powiecie jarosławskim – u 9 kobiet i 3 mężczyzn. Trzy osoby są hospitalizowane, 9 przebywa w izolacji.

Pozostałe dwa przypadki zakażenia na Podkarpaciu dotyczą kobiety w „sile wieku” z Rzeszowa i mężczyzny w „sile wieku” z powiatu strzyżowskiego. Oboje są izolowani. Liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym województwie wzrosła do 472. Dotychczas podkarpacki sanepid odnotował 40 zgonów, wyzdrowiało już 343 osoby.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 19 osób, 2677 przechodzi kwarantannę, a 43 osoby przebywają w izolacji domowej. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 46 osób. Na Podkarpaciu dotychczas przeprowadzono 30 100 testów na obecność koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama