Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Klimówka w powiecie krośnieńskim. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 20:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z zaparkowanego na poboczu autokaru, prosto pod jadący motorower wybiegł 9-letni chłopiec, mieszkaniec Torunia.

Motorowerem Aprilla kierował 14-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. W wyniku zderzenia 9-latek doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Advertisement

Funkcjonariusze przypominają, że piesi, rowerzyści i motorowerzyści są grupą uczestników ruchu drogowego, która najdotkliwiej odczuwa skutki zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do  pieszych, aby nie wchodzili na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód oraz nie wchodzili na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody.

– Skutki takiej nieostrożności mogą być tragiczne. Apelujemy również do rowerzystów i motorowerzystów, aby pamiętali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach – przypominają policjanci.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama