Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 14-letniej Natalii R. z Rzeszowa. W sobotę po południu nastolatka została odnaleziona.

O odnalezieniu Natalii R. poinformował nas Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

– Nastolatkę odnaleziono ok. godz. 14:30 w Rudnej Małej. Była w towarzystwie znajomego, który wskazał nam, gdzie może być 14-latka. Ukrywała się ona w zaroślach, w ciężko dostępnym miejscu. Gdybym nie wskazanie, to trudno byłoby ją znaleźć. 14-latka jest cała i zdrowa. Została przekazana matce. Akcja poszukiwawcza zakończona – powiedział nam Adam Szeląg.

Natalia R. zaginęła w miniony czwartek. W południe wyszła z domu, miała wrócić za chwilę. Natalia jednak nie wróciła na noc do domu. Najpierw 14-latka była poszukiwana przez rodzinę, a gdy to nie przynosiło rezultatów, matka Natalii w piątek po południu powiadomiła policję o zaginięciu córki. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano rzeszowskich kryminalnych. Brało w niej udział większość policjantów w komendy miejskiej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Informacje o poszukiwaniach Natalii przekazywano również kierowcom autobusów MPK i taksówkarzom. Policjanci sprawdzali dworce, szpitale oraz centra i galerie handlowe, w których lubiła przebywać 14-latka. Przełom w poszukiwaniach nastąpił w sobotnie popołudnie, gdy policjanci ustalili, z kim może przebywać dziewczynka.

– Nastolatce nikt nie zrobił krzywdy, nie padła ofiarą żadnego przestępstwa. Mieliśmy do czynienia z klasyczną ucieczką z domu – dodaje Adam Szeląg. Policjanci o całej sprawie powiadomią sąd rodzinny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama