Zdjęcie: Pixabay

285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 14 odnotowano na Podkarpaciu – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń znów stwierdzono na Śląsku – 96. Ministerstwo Zdrowia jednocześnie poinformowało o śmierci 17 kolejnych osób, które chorowały na COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych nie ma nikogo z Podkarpacia. 

Podkarpacki sanepid podał, że wśród 14 nowych zakażeń w naszym województwie, COVID-19 potwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu przemyskiego, który przebywa w szpitalu oraz u 13 osób z powiatu jarosławskiego – trzech kobiet i dwóch mężczyzn w „sile wieku”, dwóch młodych kobiet i trzech mężczyzn, dziecka oraz u starszej kobiety i mężczyzny. Wszyscy są w izolacji.

Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 603. Sanepid poinformował także o 6 kolejnych osobach, które wyzdrowiały. To 4 osoby z powiatu stalowowolskiego i 2 osoby z powiatu przemyskiego. „Ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 358. Dotychczas na Podkarpaciu stwierdzono 50 zgonów. 

Do tej pory w naszym regionie przeprowadzono 36 453 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 19 osób, kwarantannę przechodzi 1959, a w izolacji domowej przebywa 95 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 100 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama