Kierowca autokaru Polskiego Busa jadącego z Rzeszowa do Gdańska doprowadził do wypadku w Jadownikach koło Brzeska w województwie małopolskim. Do kilku szpitali odwieziono 14 osób.

[Not a valid template]

 

Wypadek miał miejsce przed godziną 9 na drodze krajowej nr 4. Telewizja TVN24 wyemitowała film z monitoringu, który zarejestrował zderzenie. Autokar Polskiego Busa uderzył w tył ciężarówki, która stała na skrzyżowaniu przed sygnalizacją świetlną. W autokarze jechało 56 osób. W wypadku rannych zostało 14 osób, jedna jest w bardzo ciężkim stanie. To obywatelka Ukrainy.

„Śmigłowiec zabrał pacjentkę z urazem wielonarządowym i częściową amputacją nogi do szpitala do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie” – powiedział RMF FM Robert Gałązkowski z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Wśród pasażerów, oprócz Polaków, byli także obywatele Malezji i Słowacji. Radio RMF poinformowało, że siła uderzenia była tak duża, że karoseria autokaru została rozerwana. Rozbiły się szyby, a pasażerowie wypadli z siedzeń. Według wstępnych ustaleń, kierowca prawdopodobnie zagapił się lub zasnął za kierownicą. Nie zauważył stojącego na czerwonym świetle samochodu ciężarowego. Piętrowy autobus uderzył w tył wywrotki prawą stroną.

Telewizja TVN24 poinformowała, że kierowca autokaru został zatrzymany przez policjantów, odebrano mu prawo jazdy i pobrano krew do badań na zawartość substancji odurzających. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kierowcy nie stwierdzono obecności alkoholu.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama