Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Nie podoba Ci się barbarzyński wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji? Wyraź swoje zdanie w piątek (5 lutego) na spacerze w Rzeszowie. 

“Spacer” organizują Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele, którzy dotychczas w Rzeszowie zainicjowali 13 strajków kobiet przeciwko wyrokowi Trybunałowi Przyłębskiej z 22 października 2020 roku. TK uznał wtedy, że przerwanie ciąży w razie wystąpienia poważnych wad płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. Efekt? Wielotysięczne manifestacje.  

Protesty na ulicach polskich miast nasiliły się od ubiegłego tygodnia, gdy TK opublikował uzasadnienie do tego antykobiecego wyroku. W Rzeszowie ostatni strajk był w miniony poniedziałek. W piątek (5 lutego) będzie kolejny, przybierze on formę spaceru, który rozpocznie się od Rynku o godz. 18:30.  

– A skończymy tam, gdzie nas nogi poniosą. Po drodze odwiedzimy kilka miejsc i wykrzyczymy ich rezydentom, co myślimy o ich fanatyzmie – zapowiadają Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele. “Spacer” odbędzie się pod hasłem “Wykrzyczmy im nasze prawa”.

“Będzie głośno! Zabieramy przedmioty do hałasowania. Domagamy się legalnej, darmowej, bezpiecznej aborcji i pełni praw obywatelskich! I powiemy o tym tak głośno, jak tylko potrafimy!” – informują organizatorzy rzeszowskiego “spaceru”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: