Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy. Będą z niego korzystać ukraińscy uczniowie w powstającym Centrum Nauki Zdalnej.

Przedstawiciele UNHCR przekazali 15 komputerów, które trafiły na razie do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Za pośrednictwem tego wydziału sprzęt zasili powstające w Rzeszowie Centrum Nauki Zdalnej dla uczniów z Ukrainy.

– W planach mamy utworzenie czterech takich Centrów, w których uczyli się będą przebywający obecnie w Rzeszowie młodzi ludzie z Ukrainy. Będą korzystali z lekcji online odbywających się w szkołach na Ukrainie – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pierwsze z Centrów powstanie przy ul. Gałęzowskiego 2, w Punkcie Informacji Oświatowej. Tam właśnie wykorzystany zostanie sprzęt podarowany w poniedziałek przez UNHCR. Kolejne Centra planowane są w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i przy ul. Osmeckiego 51. Czwarte ma być w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16a.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama