Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Bratkowicach pod Rzeszowem. W czwartkowe popołudnie policjanci podjęli interwencję wobec dwóch motocyklistów jadących bez tablic rejestracyjnych.
Jeden z nich uszkodził radiowóz, a drugi salwował się ucieczką. Jak się okazało – obaj są nieletni.
Ucieczka i uszkodzony radiowóz
Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:00. Funkcjonariusze ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważyli dwa motocykle bez tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli interwencję, uruchamiając sygnały uprzywilejowania.
– Włączyli sygnały, jeden z policjantów wysiadł i krzyknął: „Stój, policja”. Motocykliści zaczęli uciekać – relacjonuje podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Jak dodaje, w trakcie próby ucieczki jeden z motocyklistów stopką pojazdu uszkodził drzwi oznakowanej Cupry należącej do policji, a następnie się przewrócił. Drugi zdołał uciec.
Zatrzymani to nastolatkowie
Jak się szybko okazało, zatrzymany kierowca motocykla ma zaledwie 15 lat. Co więcej, po chwili na miejsce wrócił drugi z motocyklistów, 16-latek.
Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obaj nastolatkowie byli trzeźwi, jednak w związku z tym, że nie mieli oni uprawnień do kierowania motocyklami bez tablic rejestracyjnych i podjęli próbę ucieczki policji, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Policja przygotowuje już materiały do postępowania.
Reakcja mieszkańców Bratkowic
Informacja o interwencji szybko trafiła do mieszkańców Bratkowic, którzy podkreślili działania policji na rzecz bezpieczeństwa w podrzeszowskiej miejscowości.
„Policjanci z Komendy Miejskiej z Rzeszowa zatrzymali w Bratkowicach motocyklistę poruszającego bez uprawnień, ubezpieczenia i rejestracji. Przy próbie zatrzymania uszkodził radiowóz marki Cupra. Kierujący motocyklem nie jest mieszkańcem Bratkowic. Dziękujemy policjantom z Komendy Miejskiej w Rzeszowie za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszej miejscowości” – czytamy na profilu Sołectwo Bratkowice na Facebooku.

Czytaj więcej:
Poważny wypadek na DK9 pod Rzeszowem. Poranny paraliż trasy w Głogowie Małopolskim [ZDJĘCIA]
![Szokujący incydent na A4 pod Rzeszowem. O włos od tragedii po agresywnym manewrze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/audi-a4-218x150.jpg)


![Przechowywał w garażu dziesiątki bomb z czasów wojny. Katastrofalna eksplozja [ZDJĘCIA & FILM] stobierna wybuch](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/stobierna-garaz-wybuch-05-e1782116885770-218x150.jpg)

![W ułamku sekundy zniknęła część dachu. Piorun trafił w dom [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/uderzenie-pioruna-13-218x150.jpg)
![Strategiczne centrum ratownicze na Podkarpaciu za ponad 18 mln zł. Inwestycja ruszyła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/centrum-ratownicze-tarnobrzeg-3-218x150.jpg)









![Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej coraz bliżej. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/podkarpackie-centrum-medycyny-dzieciecej-umowa2-218x150.jpg)
![Miliony na szkoły średnie w Rzeszowie. Nowe hale, modernizacje i rozbudowa za 42 mln zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-srednie-rzeszow3-218x150.jpg)



![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)










![Wyjątkowy mural na rzeszowskiej szkole. Poetycki rap na odsłonięciu dzieła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/przybos-umrzeszow1-218x150.jpg)

![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)





![Już od lipca wrócą bezpośrednie połączenia m.in. w kierunku Warszawy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Sandomierz_-_Chmielow_12-218x150.jpg)

![Szokujący incydent na A4 pod Rzeszowem. O włos od tragedii po agresywnym manewrze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/audi-a4-100x70.jpg)


