Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Śpiewa, gra na pianinie, flecie i gitarze, a do tego komponuje własne teksty. Od urodzenia mieszka w USA, ale z serca i ducha czuje się rzeszowianką. Mowa o 15-letniej Natalii Kawalec, która w sobotę wystąpi w finale “The Voice Kids”. 

Podkarpacie ma szczęście do ludzi uzdolnionych wokalnie. Przykłady? Pierwsze z brzegu nazwiska to pochodzący z Jasła Michał Szpak i Roksana Węgiel. Kolejne – Ania “Anika” Dąbrowska z Wesołej, która uczy się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. 

Dwa ostatnie nazwiska łączy jeden program – “The Voice Kids”. Zarówno “Anika”, jak i Roksana wygrały ten program. Teraz duże szanse na wygranie dziecięcego “Voice” ma 15-letnia Natalia Kawalec z Chicago.

Tak, dziewczyna urodziła się w USA, ale jej rodzicie pochodzą z Rzeszowa. Poza tym, jej marzeniem jest zrobienie kariery muzycznej właśnie Polsce, bo – jak sama mówi – to jej ojczyzna i tu czuje się, jak w domu. 

Taką szansę może dać jej właśnie “The Voice Kids” w TVP 2. – Byłam akurat na wakacjach w Polsce. W dniu, kiedy odbywały się precastingi, akurat byliśmy w Warszawie. Na udział w nich zdecydowałam się bardzo spontanicznie – wspomina Natalia Kawalec. 

– W ogóle nie spodziewałam się, że z około 3000 osób, to właśnie ja znajdę się w tej grupie, która dostanie się do programu – dodaje. 

Kolejnym ważnym krokiem Natalii w programie były “przesłuchania w ciemno”, gdzie nastolatka postanowiła zaśpiewać piosenkę Adele “All I Ask”. Uwiodła ją niemalże od razu m.in. Cleo. – Na początku nie wiedziałam, do kogo chciałabym pójść, ale później bardzo szybko moje serce skradła Cleo i wybrałam ją na trenerkę wokalną – mówi Natalia. 

Najcenniejszą radę, którą młoda wokalistka dostała od wykonawczyni utworu “My Słowianie” to ta, gdzie Cleo powiedziała jej, że śpiewanie, to przede wszystkim zabawa. Jeśli będzie się myślało o tym inaczej, na scenie “zeżre” trema. 

Jak się okazało, ta rada była “strzałem w dziesiątkę”, bo Natalia na scenie czuje się, jak ryba w wodzie. Pewność siebie, ciężka praca i ogromny talent doprowadziły ją do finału programu, który odbędzie się w sobotę (22 lutego) o godz. 20:05 na antenie TVP 2. 

W finale uczestnicy zaśpiewają swój autorski singiel, po czym trenerzy wybiorą jednego z trzech finalistów w swojej drużynie, który przechodzi do ostatecznej rundy. Wówczas wyłaniany jest zwycięzca, którego wybierają telewidzowie poprzez głosowanie SMS-owe.

Nagrodą główną w programie jest możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 50 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: