15-letnia Ewa Kowalik z Rzeszowa dostała się do serialu „Szkoła” w TVN. – To może w przyszłości otworzy mi drogę do kariery aktorskiej – mówi Ewa.

[Not a valid template]

 

Serial „Szkoła” w TVN emitowany jest od 1 września 2014 r. Jego akcja toczy się głównie w Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącym nr 44 im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Serial opowiada o problemach młodzieży (bardzo rzadko nauczycieli) w tytułowej szkole. W każdym odcinku najczęściej jest przedstawiana historia ucznia z gimnazjum i ucznia z liceum.

W serialu gra także 15-letnia Ewa Kowalik, która dostała główną rolę Elizy Ziębińskej, obecnie z klasy 3B gimnazjum. Ewa jest jedyną rzeszowianką, której udało się dostać do serialu. Wystąpiła już na planie serialu w odcinkach nr 140 (główna rola), 179 (rola trzecioplanowa), w najbliższy czwartek (26 listopada) zagra główną rolę w odcinku nr 203. Ewę będzie można zobaczyć także w odcinku nr 207.

Krok do aktorskiej kariery

Ewa Kowalik 30 listopada i 14 grudnia znów jedzie na plan do Krakowa kręcić kolejne odcinki. Oprócz głównej roli, 15-latka dostaje również role drugo- i trzecioplanowe jako czyjaś koleżanka.

Jak Ewa dostała się do serialu? Zgłosiła się do castingu, który był ogłoszony na stronie serialu „Szkoła”. Została zaproszona na casting, do impresariatu STARS w Krakowie. Tam Ewie założono profil, zrobili zdjęcia i kazali odegrać scenkę. Dzięki temu profilowi, Ewa Kowalik może być zapraszana do różnych ról w różnych serialach czy filmach, ale także do reklam.

Po czterech miesiącach została zaproszona na casting do głównej roli w „Szkole” i go wygrała. Ewa na co dzień jest uczennicą Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie, interesuje się akrobatyką oraz prowadzi swojego bloga ewakowalik.blogspot.com.

– Zdjęcia do serialu odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy na planie są bardzo pomocni. Nikt nie krzyczy na nikogo, jak coś się nie uda, czy jak źle powie tekst, po prostu robi się powtórkę. Jest fajna zabawa, czasem się wygłupiamy. Po zakończeniu zdjęć jestem bardzo zmęczona, lecz gdy wyjdę z planu, to od razu mam ochotę na niego wrócić – mówi Ewa Kowalik.

Udział w serialu traktuje jako doświadczenie, które w przyszłości otworzy jej drogę do kariery aktorskiej. – Z niecierpliwością czekam na nagrania kolejnych odcinków – dodaje 15-latka.

Rodzina dumna z Ewy

Z udziału Ewy w serialu dumna jest jej mama Katarzyna Kowalik. – Na początku, gdy Ewa weszła na plan, to było dla niej wielkie „wow”, bo znalazła się w miejscu, które codziennie widziała w telewizji. Dla niej niesamowite było poznać tych wszystkich aktorów, statystów. Córka zawarła wiele przyjaźni z ludźmi, z którymi ma kontakt na co dzień – mówi pani Katarzyna.

Gdy po raz pierwszy zobaczyła córkę na ekranie telewizora była bardzo mile zaskoczona. – To była jej pierwsza rola w serialu, a wyszła jej niesamowicie. Jestem ogromnie dumna z córki, oraz cieszę się, że potrafi pogodzić wyjazdy na plan z nauką w szkole. Przygotowanie do roli nie sprawia jej większej trudności, za co już nie raz była chwalona przez reżyserów czy opiekuna planu – dodaje Katarzyna Kowalik.

Ewa Kowalik ma podpisaną umowę na cały okres zdjęciowy. Jej rola Elizy Ziębińskiej w serialu pojawia się co jakiś czas. W odcinku nr 207 zagra trzecioplanową rolę. 30 listopada Ewa jedzie nagrać drugoplanową rolę, w grudnia nagrywa odcinek z rolą główną. 15-latka w serialu gra też czasem jako statystyka.

– Bardzo się cieszę, że dostała od życia szansę. Może dzięki temu spełni swoje marzenia o aktorstwie – marzy się mamie Ewy Kowalik.

Serial „Szkoła” emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 15:25.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama