Zdjęcie: Krzysztof Wojciewski / Ministerstwo Sprawiedliwości

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał 36-letniego Marcina W. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojej konkubiny, do którego doszło w styczniu 2015 roku w Rzeszowie.

O wyroku, jaki zapadł w sądzie, poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Oprócz kary 15 lat pozbawienia wolności, Marcin W. ma również zapłacić rodzinie 55-letniej kobiety 30 tys. zł zadośćuczynienia. Na poczet kary sąd zaliczył 36-latkowi okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania.

– Wyrok nie jest prawomocny – podała Ewa Romankiewicz.

Do zabójstwa doszło 2 stycznia 2015 r. w Rzeszowie w jednym z mieszkań bloku przy ul. Boruty-Spiechowicza na osiedlu Andersa. W mieszkaniu odbywała się kilkudniowa libacja alkoholowa, na której Marcin W. był ze swoją 55-letnią konkubiną. W trakcie imprezy pomiędzy parą doszło do awantury. Mężczyzna zadał kobiecie cios nożem w pierś. Cios okazał się śmiertelny. Kobieta zmarła na miejscu.

O tragedii policja została powiadomiona przez gospodarza mieszkania. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, Marcin W. już czekał na policjantów. Był kompletnie pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się, że zabił swoją konkubinę. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Po ponad dwóch latach zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie.

Jak ustalono zarówno w trakcie prokuratorskiego śledztwa, jak i procesu sądowego, Marcin W. w chwili zdarzenia miał w znacznym stopniu ograniczoną poczytalność. Zabójstwa dokonał również w warunkach recydywy. Mężczyzna był wcześniej karany za rozbój.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama