Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Do szpitala trafiła 15-letnia dziewczyna, która w piątek wieczorem w Rzeszowie podtruła się tlenkiem węgla w trakcie kąpieli. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21:00 w kamienicy przy ul. PCK niedaleko fontanny mutlimedialnej. Wezwani na miejsce strażacy ustalili, że w mieszkaniu na co dzień mieszka 4-osobowa rodzina. 

– 15-letnia dziewczyna kąpała się w łazience. W pewnym momencie nastolatce zaczęło robić się słabo. Zaczęła wzywać pomocy. Rodzina wyważyła drzwi. Dziewczyna została wyniesiona na zewnątrz. Nasi strażacy, już po otworciu okien, stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla – ponad 400 ppm. 15-latka została przewieziona do szpitala na badania – relacjonuje Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej. 

Źródłem tlenku węgla prawdopodobnie był niesprawny piecyk gazowy w łazience. Mieszkańcy twierdzą, że w całej kamienicy, w której doszło do zdarzenia, instalacja kominowa działa fatalnie.

– Ekipa kominiarska przyznała, że cała instalacja i podłączenia piecyków gazowych to jakieś kpiny, siedzenie na minie, regularne trucie się już kilkadziesiąt lat – poinformowali nas mieszkańcy kamienicy, twierdząc jednocześnie, że w tej sprawie interweniowali w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie.

Dokładne okoliczności piątkowego zdarzenia wyjaśnia policja. 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama