Szynobus przejechał nad 16-latkiem w Tarnobrzegu, ale nastolatek przeżył wypadek. Chłopak z Sandomierza wtargnął na tory tuż przed nadjeżdżającym pojazdem szynowym. Młody mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, ale jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.
Do groźnego wypadku doszło wczoraj tuż przed godziną 16 na ulicy Dworcowej w Tarnobrzegu. Nastoletniego pieszego potrącił szynobus kursujący na trasie z Rzeszowa Głównego do Stalowej Woli Południe. Policjanci ustalili, że 16-latek najprawdopodobniej wszedł na torowisko bezpośrednio przed jadący pojazd.
Nastolatek pod szynobusem
Siła uderzenia przewróciła chłopaka na tor. Następnie szynobus przejechał nad nim i odjechał w kierunku Stalowej Woli. 16-letni mieszkaniec Sandomierza trafił do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu. Lekarze stwierdzili, że jego obrażenia nie zagrażają życiu.
– Szynobus nie zatrzymując się odjechał w kierunku Stalowej Woli. Maszynista był trzeźwy – mówi podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona.
Bądź na bieżąco.
Policja ustala okoliczności wypadku
Funkcjonariusze szczegółowo zbadali miejsce wypadku – wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci odnaleźli też świadków zdarzenia, którzy pomogą dokładnie wyjaśnić, jak doszło do wypadku na torach w Tarnobrzegu.
Policja prowadzi postępowanie, które ma ustalić dokładne przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem szynobusu.
(rem)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)

![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)




![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)





![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)
![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








![Parkingowy chaos przy Hali Podpromie w Rzeszowie. “To problem w całym centrum miasta” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/parking-podpromie-zima2026_news-218x150.jpg)
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-100x70.jpg)


![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-324x235.jpg)