Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Zachowajcie szczególną ostrożność. W niedzielę (2 kwietnia) wiele rzeszowskich ulic będzie częściowo lub całkowicie wyłączonych z ruchu. 

W najbliższą niedzielę odbędzie się 16. edycja Półmaratonu Rzeszowskiego, który będzie połączony z 8. Sztafetą Półmaratońską. W związku z imprezą biegową, należy się spodziewać utrudnień w ruchu na ulicach miasta. O objazdach autobusów pisaliśmy TUTAJ.

Półmaraton rozpocznie się o 9:00 przy Millenium Hall. Trasa będzie przebiegać ulicami: Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Szopena, Hetmańską, bulwarami, Piłsudskiego (mostem Lwowskim), bulwarami, Kopisto.

Meta także przy Millenium Hall. Wyznaczoną trasą zawodnicy przebiegną dwukrotnie. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, pogrubione ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami.

Na al. Piłsudskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Rynek. Na al. Powstańców Warszawy zawodnicy wbiegną na drogę rowerową wzdłuż Stadionu Miejskiego.

Pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3:00 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa zamknięta będzie od 8:00 do 12:00. Jedynie al. Kopisto od strony al. Rejtana do ul. Podwisłocza zamknięta będzie od 6:00 do 14:00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do 14:00. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki. W kluczowych miejscach będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama