Reklama

Ponad 70 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic zakończyło pierwszą edycję Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Rozpoczęły się zapisy do drugiej.

Uroczyste zakończenie I edycji RAI odbyło się w klubie akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  – W bezpłatnych warsztatach I edycji RAI wszystkie programy opracowane zostały z uwzględnieniem umiejętności, potrzeb i poziomu rozwoju dzieci i młodych ludzi w każdej grupie wiekowej – podkreśla dr Anna Martens, dyrektor RAI zorganizowanej przez WSIiZ w Rzeszowie.

– Na zajęciach kursanci rozwijali m.in. kompetencje twórczego i analitycznego myślenia, postawy obywatelskie, pasje naukowe i badawcze, zdolności inicjatywności i przedsiębiorczości – podsumowuje dr Andrzej Rozmus, prorektor WSIiZ. – Testowaliśmy treści i formy prowadzenia zajęć. Dzięki ewaluacji wiemy, w którą stronę podążać w kolejnej edycji. Niemal jednogłośnie warsztaty zostały ocenione przez dzieci na ocenę 6. Padały przymiotniki jak: „czadowo” i „super” – dodaje dr Martens.

– Najlepsze były zajęcia z rozbrajania komputera! – mówi Maksymilian, uczestnik programu rozwoju pasji naukowych i odkrywczych.

Najmłodsi kursanci bardzo dobrze wspominają toczenie świec, wydobywanie zapachów z kwiatów i owoców, eksperymenty z ciekłym azotem, zajęcia cyrkowe i plastyczne. Gimnazjaliści podkreślają wartość zajęć  z komunikacji interpersonalnej, asertywności i podstaw krytycznego myślenia. Licealiści zaś bardzo pozytywnie oceniają warsztaty dziennikarskie, kognitywistyczne, z zakładania własnej firmy, negocjacji i grę symulacyjną.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zajęcia były super. Mieliśmy sztuczki cyrkowe, grę na bębnach, śpiewaliśmy, występowaliśmy na scenie, robiliśmy sami różne ciekawe przedmioty, np. piłeczki do żonglowania. Były też zadania matematyczne. Poznałam tutaj nowe koleżanki i kolegów. Bardzo bym chciała  zapisać się jeszcze raz na takie zajęcia – mówi podekscytowana 8-letnia Diana z Rzeszowa.

Rekrutacja do II edycji już trwa. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową. Zainteresowani powinni wysłać wiadomość na adres: kontakt@rai.edu.pl, podając imię, nazwisko i wiek dziecka oraz wybrany program, a także telefon i adres e-mail do opiekuna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji o programach na stronie www.rai.edu.pl.

– Mamy już komplet uczestników do 1 i 2 programu dla uczniów z podstawówki. Przyjmujemy zapisy do programów dla liceum i gimnazjum – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama