Zdjęcie: Pixabay

Przed sądem rodzinnym odpowie 16-letni chłopak, u którego w pokoju rzeszowscy policjanci znaleźli ponad 17 gramów marihuany. 

Policjanci z referatu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii rzeszowskiej komendy zdobyli informacje, że 16-latek z Rzeszowa w mieszkaniu może posiadać narkotyki. – Aby zapobiec ich ukryciu lub zniszczeniu, w poniedziałek policjanci pojechali do mieszkania nieletniego – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Gdy funkcjonariusze weszli do pokoju 16-latka, wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie przeszukania pokoju chłopaka, znaleźli pojemnik z suszem roślinnym. Wstępne badanie potwierdziło, że to marihuana. Policjanci przewieźli 16-latka do komendy. 

Po zważeniu suszu, okazało się, że zabezpieczonej marihuany jest ponad 17,5 g. 16-latek został przesłuchany w obecności ojca. Przyznał się do posiadania marihuany i oświadczył, że kupił ją od nieznanego mu mężczyzny.

Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili sąd rodzinny w Rzeszowie, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach, jakie poniesie 16-latek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama