Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Teatr im. W. Siemaszkowej zachęca do udziału w 17. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego – Konkurs Młodych 2021. Mogą w nim wziąć udział artyści plastycy, którzy do 31 sierpnia br. nie ukończyli 30. roku życia

Plakaty wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać e-mailem do 15 lipca. Oceni je międzynarodowe jury. Celem 17. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałych od 2019 do 2021 roku.

Otwarcie wystawy odbędzie się w sierpniu w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk „Trans/Misje” – Trójmorze. Wystawa będzie prezentowana także we wrześniu w Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.

Biennale Plakatu Teatralnego organizowane przez „Siemaszkę” ma już ponad 30-letnią tradycję. Jest najstarszym konkursem na plakat teatralny na świecie. Pierwsze edycje Biennale miały charakter konkursu skierowanego do młodych twórców plakatu. Od trzeciej edycji konkurs obejmował już wszystkich projektantów działających na świecie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po latach teatr postanowił wrócić do swoich korzeni i zorganizować dodatkowy konkurs wyłącznie dla młodych twórców, studentów i absolwentów szkół sztuk pięknych. Począwszy od 2019 roku, prócz Biennale skierowanego do wszystkich twórców, realizuje „Konkurs Młodych”, który po raz pierwszy odbył się na Transmisjach w słowackich Koszycach.

Tym razem Biennale będzie częścią programu Transmisji w Rzeszowie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są na stronie www.teatr-rzeszow.pl.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama