Zdjęcie: KWP Rzeszów

18-letni kierowca citroena najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Po pijanemu spowodował wypadek, w którym ucierpiały trzy osoby.

W środę około godz. 3:00 dyżurny komendy policji w Przeworsku otrzymał zgłoszenie,, z którego wynikało, że w Gniewczynie Łańcuckiej doszło do wypadku. Na miejscu policjanci zastali rozbity samochód, kierowcę oraz trzech pasażerów. Jeden z nich w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, iż kierujący citroenem przejeżdżając przez skrzyżowanie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 18-letniego kierowcy citroena. Miał prawie promil alkoholu w organizmie. Ustalono również, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dziś sąd zdecydowała, że 18-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama