Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

18-letni Jakub, który uległ poważnemu wypadkowi lotniczemu, potrzebuje waszej pomocy! Pieniądze na jego leczenie można wpłacać na platformie „Pod Skrzydłem Anioła”.

Właśnie wkroczył w dorosłe życie. Niestety, ta dorosłość i chęć spełniania marzeń doprowadziła go do poważnego wypadku, z którego ledwo uszedł z życiem. O kim mowa? O 18-letnim Jakubie spod Rzeszowa, uczniu technikum mechanicznego, który dziś potrzebuje waszej pomocy. 

Chłopak 9 lipca br. chciał odbyć lot szkoleniowy szybowcem. Niestety, maszyna podczas startu w podjarosławskich Laszkach wpadła w korkociąg i uderzyła o ziemię spadając z wysokości 80 metrów. Jakub, który siedział za sterami szybowca, doznał poważnych obrażeń i w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Od tego momentu minęły już trzy miesiące, a stan zdrowia Jakuba wciąż jest ciężki. 18-latek w wyniku zdarzenia doznał złamania kręgosłupa, złamania nogi, urazów głowy oraz obrażeń wielonarządowych, stłuczenia płuc i nerek.

Zaraz po wypadku Jakub został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Wymagał także podpięcia do respiratora oraz dializowania nerek. Przeszedł też operację złamanych dwóch kręgów kręgosłupa oraz operację nogi. Jakub nie może chodzić i nie nawiązuje kontaktu.

Po tak ciężkim wypadku Jakub wymaga teraz długotrwałego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji. Leczenie 18-latka jest bardzo kosztowne, dlatego jego rodzina prosi o wsparcie finansowe. Cel to zebranie 500 tys. zł. Tyle kosztuje roczna rehabilitacja. 

Pieniądze na leczenie Jakuba można wpłacać TUTAJ. „Wierzymy, że Jakub odzyska sprawność i pewnego dnia sam podziękuje Państwu za okazaną pomoc. Walczymy o niego każdego dnia i bardzo za nim tęsknimy…” – napisali najbliższy 18-latka. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: