Zdjęcie: Pixabay

O 319 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 14  na Podkarpaciu w sobotę poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Znów najwięcej osób zachorowało na Śląsku – 81, na Podkarpaciu – 18. Ponadto, resort zdrowia przekazał, że na COVD-19 zmarło 6 osób, żadna z naszego regionu. 

Wśród nowych zakażeń na Podkarpaciu są: dwie osoby z powiatu stalowowolskiego: kobieta w sile wieku i dziecko (izolacje), starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizowany), starsza kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja).

Ponadto, koronawirusa wykryto wśród 14 osób z powiatu jarosławskiego. To starsza kobieta (hospitalizowana) oraz jedna młoda kobieta i trzy w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku (wszyscy w izolacji).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 621. Podkarpacki sanepid przekazuje, że w naszym regionie kolejne pięć osób wyzdrowiało. To dwie osoby z powiatu bieszczadzkiego i po jednej osobie z Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i mieleckiego. “Ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 363. Dotychczas na Podkarpaciu stwierdzono 50 zgonów. 

Do tej pory w naszym regionie przeprowadzono 37 447 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 26 osób, kwarantannę przechodzi 2121, a w izolacji domowej przebywa 108 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 100 osób. W Polsce na koronawirusa zachorowało 33 714, zmarło 1 435.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama