Zdjęcie: Pixabay
Reklama

222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są dwa na Podkarpaciu.

W niedzielę po godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarło 10 kolejnych osób, które chorowały na COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa nie ma osób z Podkarpacia. Są natomiast dwa nowe zakażenia. COVID-19 stwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu przemyskiego.

Jak poinformował dr Adam Sidor, szef podkarpackiego sanepidu, obaj mężczyźni są hospitalizowani. Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 313, 173 osoby wyzdrowiały, sanepid odnotował 16 zgonów z powodu COVID-19.

Na Podkarpaciu są także kolejne przypadki wyzdrowienia: 6 osób z powiatu jasielskiego (cztery kobiety i dwóch mężczyzn), 3 osoby z powiatu leżajskiego (dwie kobiety i mężczyzna) 2 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwóch mężczyzn) i jedna kobieta z powiatu leskiego. 

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 78 osób, 3334 jest w kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 43 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 148 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: