Zdjęcie: KWP Rzeszów

2-letniego syna i 11-miesięczną córką wiózł samochodem pijany 26-letni kierowca fiata. Mężczyzna miał wcześniej orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2018 r.

26-latek, który kierował fiatem punto, został zatrzymany przez policjantów do kontroli w sobotę (14 lutego) w Dębicy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że mężczyzna wjechał pod prąd w ulicę Gawrysia, która jest drogą jednokierunkową.

Autem podróżowała 4-osobowa rodzina. Oprócz mężczyzny, w samochodzie była jego żona oraz dwójka ich dzieci. Kobieta trzymała na kolanach 2-letniego chłopca, a w foteliku umieszczona była 11-miesięczna dziewczynka.

Rodzice dzieci nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli, mężczyzna początkowo twierdził, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Gdy został pouczony, policjantom okazał dowód osobisty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci od 26-latka wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna został przebadany alkomatem i okazało się, że w organizmie mieszkańca Dębicy jest 2,2 prom. alkoholu. Policyjna kontrola wykazała także, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2018 roku.

Fiat punto, którym 26-latek kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama