Reklama

Kolejne wypadki ze skutkiem śmiertelnym na podkarpackich drogach. Zginęło dwóch pieszych. Jeden z nich został potrącony przez pijanego kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Do obu wypadków doszło w sobotni wieczór. Pierwszy wydarzył się ok. godz. 19:30 w Krośnie na ul. Zręcińskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 58-letnia kierująca renault na łuku drogi najechała na pieszego, który przechodził przez jezdnię poza przejściem.

– 83-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem była trzeźwa – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Chwilę później na alei Jana Pawła II w Stalowej Woli (fragment drogi krajowej nr 77) kierujący skodą octavią potrącił 74-letniego mężczyznę, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy został przewieziony do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Ustalili miejsce, gdzie został zaparkowany samochód. Zatrzymali także kierowcę skody, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był pijany, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę doszło także do innego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W Hucinie w gminie Niwiska w powiecie kolbuszowskim. 17-letni motorowerzysta zderzył się z volkswagenem. 17-latek zginął na miejscu. Więcej o wypadku TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama