Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Jasło, którzy zajmowali się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlikwidowali poletko, na których mężczyźni zasadzili ponad 20 krzaków zakazanej rośliny.

[Not a valid template]

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na początku tygodnia zdobyli informacje o nielegalnej uprawie konopi na terenie gminy Jasło. Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie rosną krzaki.

Policjanci rozpoczęli obserwację uprawy. Pojawili się na niej dwaj jej właściciele. Mężczyźni wyrwali kilka krzaków konopi i poszli w kierunku zaparkowanego w pobliżu samochodu. Zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy, zaczęli uciekać.

Po chwili jeden z mężczyzn trafił w ręce funkcjonariuszy, drugi został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. Zatrzymani to dwaj 21-letni mieszkańcy gminy Jasło. Na zlikwidowanej uprawie zasadzonych było ponad 20 krzaków konopi.

Policjanci sprawdzili mieszkania podejrzanych. U jednego z nich znaleźli woreczki z zawartością suszu roślinnego. Testerem potwierdzili, że jest to marihuana. W mieszkaniu drugiego z mężczyzn, funkcjonariusze, oprócz marihuany, zabezpieczyli również blisko 400 gramów ziela konopi indyjskich.

Mieszkańcom gminy Jasło policjanci postawili zarzut posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama