Reklama

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Jasło, którzy zajmowali się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlikwidowali poletko, na których mężczyźni zasadzili ponad 20 krzaków zakazanej rośliny.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na początku tygodnia zdobyli informacje o nielegalnej uprawie konopi na terenie gminy Jasło. Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie rosną krzaki.

Policjanci rozpoczęli obserwację uprawy. Pojawili się na niej dwaj jej właściciele. Mężczyźni wyrwali kilka krzaków konopi i poszli w kierunku zaparkowanego w pobliżu samochodu. Zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy, zaczęli uciekać.

Po chwili jeden z mężczyzn trafił w ręce funkcjonariuszy, drugi został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. Zatrzymani to dwaj 21-letni mieszkańcy gminy Jasło. Na zlikwidowanej uprawie zasadzonych było ponad 20 krzaków konopi.

Policjanci sprawdzili mieszkania podejrzanych. U jednego z nich znaleźli woreczki z zawartością suszu roślinnego. Testerem potwierdzili, że jest to marihuana. W mieszkaniu drugiego z mężczyzn, funkcjonariusze, oprócz marihuany, zabezpieczyli również blisko 400 gramów ziela konopi indyjskich.

Mieszkańcom gminy Jasło policjanci postawili zarzut posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama