Zdjęcie: Pixabay

Niemal 200 g marihuany zabezpieczyli rzeszowscy policjanci w trakcie zatrzymania 20-letniego mężczyzny, który wpadł podczas kontroli drogowej. 

Informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości narkotyków, zdobyli kryminalni rzeszowskiej komendy miejskiej. Mężczyzna miał poruszać się po Rzeszowie oplem. W czwartek wieczorem funkcjonariusze zatrzymali pojazd na ul. Przy Torze.

– Oplem podróżowały cztery osoby – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Kryminalni w trakcie przeszukania samochodu znaleźli oklejone taśmą zawiniątko, w którym był susz roślinny. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kogo ono należy. Ostatecznie winę na siebie wziął 20-letni Kacper O. z Rzeszowa, pasażer opla. 

Młody mężczyzna został zatrzymany. Wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczona substancja, to marihuana – niemal 200 gramów. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców.

W miniony piątek 20-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował Kacpra O. na trzy miesiące. 

– Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje Katarzyna Drupka, wiceszefowa rzeszowskiej prokuratury. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama