Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Przeworscy kryminalni zatrzymali 20-letnią mieszkankę Przeworska, która ukradła 15 tys. zł z nienależącego do niej konta bankowego. 

W czwartek do komendy w Przeworsku zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego. Opowiedziała, że jej mąż z rachunku bankowego stracił 15 tys. zł. Okazało się, że kobiecie zepsuł się telefon. Dziewczynę swojego syna poprosiła, by zrobiła przelew internetowy. Podała jej login i hasło do konta.

Kryminalni ustalili, że nieznana osoba od 17 do 27 maja br. dokonywała płatności i wypłat z bankomatów przy użyciu aplikacji i kodu BLIK. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 21-letnia dziewczyna syna wspomnianej 41-latki podała login i hasło swojej koleżance.

Policjanci szybko zatrzymali złodziejkę – 20-letnią mieszkankę Przeworska. Odnaleźli też przedmioty – odzież i kosmetyki – które 20-latka kupiła za skradzione pieniądze. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. – Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała asp. sztab. Justyna Urban, rzecznik KPP w Przeworsku.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: