Sukcesy rzeszowskich karateków podczas XVII Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, rozgrywanych w Genewie. Mistrzynią świata została 20-letnia Agnieszka Sajdutka, a srebrny medal zdobył Jakub Głąb.

[Not a valid template]

Mistrzostwa Świata (ITKF) Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym rozegrano 24 i 25 października. O medale we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 260 karateków z 25 państw.

Mistrzynią Świata została 20-letnia Sensei Agnieszka Sajdutka, która na zawodach wywalczyła aż trzy medale! Agnieszka karate trenuje od 13 lat. Na koncie ma już wiele sukcesów i medali. Studiuje wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim.

„Jeżeli dążysz do Mistrzostwa to wiesz, że dobrze to ciągle za mało” – te słowa Cusa D’Amato to motto sportowe Agnieszki. W swojej kategorii wiekowej Młodzieżowiec zdobyła: złoto w kata indywidualnym, srebro w fuku go oraz srebro w kumite indywidualnym.

W kata indywidualnym na podium seniorów stanął Jakub Głąb, który zdobył srebrny medal. Druga zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie Natalia Wcisło wywalczyła srebrny medal jako juniorka.