Społeczna Rada Kultury
Fot. Grzegorz Bukała / materiały prasowe Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój Rzeszowa 2.0

Do Społecznej Rady Kultury, którą powołał prezydent Konrad Fijołek, zgłosiło się 200 artystów. W poniedziałek miało odbyć się spotkanie inaugurujące obrady. Zostało odwołane przez nasilającą się pandemię.

O tym, że do 31 października ratusz oczekuje na zgłoszenia artystów, którzy chcą dołączyć do Społecznej Rady Kultury, informowaliśmy – TUTAJ

Powołanie rady obiecał w kampanii wyborczej Konrad Fijołek. To wtedy, jeszcze jako kandydat na prezydenta Rzeszowa, spotkał się z rzeszowskimi twórcami i obiecał im wsparcie. O efektach rozmów pisaliśmy – TUTAJ

Teraz dowiadujemy się, że do rady przy prezydencie zgłosiło się ok. 200 artystów. 

– Ilość chętnych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – komentuje Witold Walawender, przewodniczący Komisji Kultury i Promocji w Radzie Miasta Rzeszowa. – Mamy artystów wszelkiej maści: muzyków, plastyków, aktorów, literatów – wymienia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wśród zgłoszonych są m.in. poetka Krystyna Lenkowska, malarze Jacek Hazuka i  Leszek Kuchniak, aktorzy Tomasz Kuliberda i Jakub Kołodziej oraz piosenkarz Arek Kłusowski. 

– Powstała bardzo mocna grupa, ze znanych i cenionych ludzi kultury. Przed nami dużo pracy, nowe pomysły – ocenia Walawender. 

Po raz pierwszy Społeczna Rada Kultury miała obradować w poniedziałek, 15 listopada, w Urban Labie przy ulicy 3 Maja. Plany pokrzyżował jednak koronawirus. 

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się prawdopodobnie w połowie grudnia w gmachu Teatru Maska. 

(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama