Reklama

Jakub Ochnio, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2014 w kategorii nauk humanistycznych.

[Not a valid template]

 

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wyłania najzdolniejszego ze zdolnych żaków, który realizując swoje pasje, wykracza poza standardy. Jakub Ochnio jest kolejnym studentem WSIiZ, który zdobył tę nagrodę. W ostatnich latach statuetkę Studenckiego Nobla otrzymali m.in. Daniel Dereniowski i Aneta Czarniecka z WSIiZ.

– Cieszymy się, że nasi studenci otrzymują wyróżnienie jako najlepsi z najlepszych – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. – Tym bardziej, że wymagania są duże. Kandydat do Studenckiego Nobla powinien prowadzić aktywną studencką działalność naukową, uczestniczyć lub współuczestniczyć w badaniach naukowych, publikować ich wyniki, starać się o stypendia, otrzymywać  wyróżnienia i nagrody, a także prowadzić działalność organizacyjną: należeć do fundacji i stowarzyszeń, organizacji studenckich, np. Samorządu Studentów i kół naukowych.

Kapituła bierze także pod uwagę działalność kulturalną: np. organizację przedsięwzięć kulturalnych, koncertów i wystaw. W wyścigu o Nobla liczą się też: udział w wymianach studenckich krajowych i zagranicznych, odbyte praktyki i staże w kraju i zagranicą, praca zawodowa, działalność w mediach, sukcesy sportowe i artystyczne, wszelkie umiejętności potwierdzone certyfikatami, np. znajomość języków obcych. Jest jeszcze jeden warunek – średnia ocen 4.0.

Laureat międzynarodowych konkursów

Jakub Ochnio jest studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej  w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prowadzi również zajęcia w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Studiuje też socjologię w Uniwersytecie Wrocławskim. To dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Naukowo eksploruję komunikologię, semiologię oraz socjologię/antropologię wizualną. Wielokrotnie prowadziłem wykłady i warsztaty z reportażu, dokumentu, fotoedycji, historii fotografii oraz portretu prasowego (m. in. ze środków Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Pracy). Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE – wylicza Jakub Ochnio.

Sukces za sukcesem

W centrum zainteresowań laureata leży człowiek w ujęciu dokumentalnym i reportażowym. Zdobył m.in. tytuł Artist FIAP (AFIAP) nadany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Jego prace gościły na ponad 120 wystawach m.in. w: Polsce, Argentynie, Francji i USA. Jest finalistą Grand Press Photo oraz The Circle of Life (Vilnus Photo Circle). Otrzymał blisko 60 nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach m. in. srebrny medal FIAP Mersin Olba Fotoğraf Derneği MOF w Turcji; 2 nagroda na International Photography Awards oraz I nagroda na VII Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka”). Jest współpracownikiem Agencji Fotografów FORUM.

Jakub Ochnio to pasjonat taternictwa jaskiniowego i żeglarstwa. Zajmował się także nurkowaniem, skokami spadochronowymi, boksem tajskim, strzelectwem bojowym i kajakarstwem. Zdobył Brązową Odznakę Ratownika Medycznego oraz ukończył kurs instruktorski europejskiej rady resuscytacji.

Jakub Ochnio nagrodę odebrał podczas Gali Finałowej w Warszawie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama