Reklama

Andrzej Gutkowski będzie nowym wiceprezydentem Rzeszowa. Zastąpi na tym stanowisku Romana Holzera.

50-letni Andrzej Gutkowski jest działaczem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach startował z list PO do Rady Miasta Rzeszowa, ale mandatu radnego nie zdobył. Gutkowski dotychczas był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa obejmie od 1 stycznia 2015 r. Nazwisko Gutkowskiego dotychczas szerzej nie było znane.

Jego kandydaturę zaakceptował zarząd wojewódzki PO. Na powołanie Andrzeja Gutkowskiego zgodził się już prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Gutkowski zastąpi Romana Holzera, który przez ostatnie cztery lata był wiceprezydentem miasta, ale było wiadomo, że Holzer po listopadowych wyborach nie utrzyma stanowiska.

Nominacja Andrzeja Gutkowskiego jest związana z koalicją w Radzie Miasta Rzeszowa proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa z Platformą Obywatelską. Taka koalicja była także w poprzedniej kadencji. W nowej Rozwój Rzeszowa z PO mają 15 radnych. Platforma ma tylko czterech: Jolantę Kaźmierczak, Roberta Homickiego, Marcina Deręgowskiego, Andrzeja Deca. W opozycji jest PiS. Ma 10 radnych.

W ramach umowy koalicyjnej PO ma również swojego przedstawiciela na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Jest nim Andrzej Dec.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama