Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce
Reklama

Blisko 700 tysięcy pasażerów skorzystało w 2017 roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska. 

Jak poinformował Marcin Kołacz z Portu Lotniczego w Jasionce, liczba pasażerów w 2017 r. w porównaniu do 2016 r. wzrosła o 4,5 procent, a o 12,5 procent liczba operacji lotniczych. Znaczny udział w osiągnięciu tych wyników miały Polskie Linie Lotnicze LOT, których samoloty na trasie Warszawa – Rzeszów przewiozły o 15 procent więcej pasażerów niż w 2016 r. – prawie 200 tysięcy.

2017 rok przyniósł Jasionce także znaczny wzrost zainteresowania lotami czarterowymi z do Grecji, Bułgarii i Turcji. Z wakacyjnej oferty skorzystało o 3/4 więcej pasażerów niż w 2016 roku. Najwięcej – ponad 13,5 tys. – udało się na wypoczynek na greckie wyspy Korfu, Kretę i Zakynthos.

– Mimo wielu wyzwań, jakie ubiegły rok przyniósł branży lotniczej, udało nam się utrzymać pozytywny trend i obsłużyć rekordową liczbę 693,5 tys. pasażerów cieszy się Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tabisz twierdzi, że rok 2018 zapowiada się jeszcze lepiej, bo z podrzeszowskiego lotniska zaplanowano sześciu nowych tras. Najbardziej wyczekiwanym jest bezpośrednie połączenie z Nowym Jorkiem.

– Ale mam nadzieję, że nie mniejszą popularnością będą cieszyć się regularne loty do Tel-Awiwu, Aten i Burgas oraz wakacyjne połączenia czarterowe na grecką wyspę Rodos i do Tirany – dodaje Michał Tabisz.

Dla Jasionki 2017 rok był udany nie tylko ze względu na liczbę obsłużonych pasażerów. Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowego terminala cargo, a także zawarcie umowy z inwestorem, który w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowego wybuduje nowoczesny hotel marki Holiday Inn Express.

Z lotniska w Jasionce codziennie można latać do Warszawy, Londynu i Monachium oraz 2-3 razy w tygodniu do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow. 11 marca br. ruszą połączenia z Rzeszowa do Tel Awiwu, a 30 kwietnia wystartują cotygodniowe rejsy transatlantyckie na nowojorskie lotnisko Newark. Te ostatnie będą obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner.

Ponadto w sezonie letnim 2018 w rozkładzie znajdą się regularne połączenia z Rzeszowa do Burgas, Aten i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama