Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Badania profilaktyczne, konsultacje medyczne, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, rowerowe show, czy wystawa zabytkowych samochodów – to atrakcje 21. „Dnia Serca”. Kiedy? W niedzielę (26 września) na Rynku w Rzeszowie. 

Organizatorem „Dnia Serca” są Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie oraz podkarpacki oddział PTK i CM MEDYK. Partnerem akcji jest miasto Rzeszów. 

– Zdrowy układ krążenia to podstawa, a wpływ na jego funkcjonowanie ma bardzo wiele czynników. Profilaktyka zdrowotna ma kluczowe znaczenie, pozwala najbardziej efektywnie ratować ludzkie życie – podkreśla Stanisław Mazur, prezes Medyka. 

„Dzień Serca” rozpocznie się w niedzielę o 14:30 na Rynku. Specjaliści poruszą tematy o przeciwdziałaniu chorób serca. Uczestnicy mogą wykonać badania profilaktyczne, zaplanowano też konsultacje m.in. z kardiologiem, psychologiem czy dietetykiem.

Dodatkowo odbędą się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości, przygotowane przez Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz firmę Schiller Polska.

Będzie można też oddać krew oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19. Z dodatkowych atrakcji możecie się spodziewać m.in. rowerowego show w wykonaniu Krystiana Herby, występów artystów z Centrum Sztuki Wokalnej czy wystawy zabytkowych samochodów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizatorzy zaplanowali również szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników – warsztat garncarski, gry i konkursy z nagrodami, zaplatanie warkoczyków czy trampoliny. Obchody 21. „Dnia Serca” w Rzeszowie zwieńczy koncert zespołu The Freeborn Brothers.

Imprezą towarzyszącą będzie Festiwal Dzikich Zup. Na Rynku ugotowanych i rozdanych zostanie ponad 4000 porcji zupy, dzięki Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Gastronomów. Na miejscu upieczony zostanie też świeży chleb, odbędą się warsztaty z pieczenia ciasteczek. 

Ciekawą propozycję ma Stowarzyszenie Kreatywny Senior w Rzeszowie – pierwszy kombinezon symulacji odczuć starczych. Przez chwilę poczujecie się jak osoba w podeszłym wieku. – Wtedy lepiej się rozumie potrzeby seniorów – mówi Barbara Stafiej, prezes SKS.

Ubiegłoroczny „Dzień Serca” zaowocował zakupem pojemnika na nakrętki w kształcie serca. Inicjatywa pomaga wspierać niepełnosprawne dzieci. W tym roku, dzięki współpracy ze rzeszowskimi firmami, na terenie miasta pojawią się dwa kolejne takie pojemniki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama