21-letni mężczyzna odpowie za wymuszenie rozbójnicze w Rzeszowie. Jego ofiarą padli uczniowie gimnazjum. Bojąc się, że zostaną pobici, sprawcy dali 2 zł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4 kwietnia) przy ulicy Orzeszkowej. Dwaj 15-latkowie zostali zaczepieni przez nieznanego mężczyznę, który zażądał od nich pieniędzy. Gdy chłopcy powiedzieli, że nie mają gotówki, sprawca zagroził jednemu z nich pobiciem. Jeden z 15-latków przekazał napastnikowi 2 zł.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Po kilkudziesięciu minutach zauważyli grupę mężczyzn, wśród których była osoba odpowiadająca rysopisowi. Policjanci zatrzymali 21-latka. Został rozpoznany przez gimnazjalistów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2,8 prom. alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut wymuszenia rozbójniczego. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po przesłuchaniu mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Okazało się, że ma odbyć karę aresztu za wcześniejsze wykroczenie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama