21-letni mężczyzna odpowie za wymuszenie rozbójnicze w Rzeszowie. Jego ofiarą padli uczniowie gimnazjum. Bojąc się, że zostaną pobici, sprawcy dali 2 zł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4 kwietnia) przy ulicy Orzeszkowej. Dwaj 15-latkowie zostali zaczepieni przez nieznanego mężczyznę, który zażądał od nich pieniędzy. Gdy chłopcy powiedzieli, że nie mają gotówki, sprawca zagroził jednemu z nich pobiciem. Jeden z 15-latków przekazał napastnikowi 2 zł.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Po kilkudziesięciu minutach zauważyli grupę mężczyzn, wśród których była osoba odpowiadająca rysopisowi. Policjanci zatrzymali 21-latka. Został rozpoznany przez gimnazjalistów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2,8 prom. alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut wymuszenia rozbójniczego. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po przesłuchaniu mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Okazało się, że ma odbyć karę aresztu za wcześniejsze wykroczenie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama