Zatrzymany niedawno w Parku Papieskim przez policjantów 21-letni mężczyzna jest podejrzany o 40 włamań do altanek rzeszowskich ogrodów działkowych. 21-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

O zatrzymaniu mieszkańca Rzeszowa pisaliśmy TUTAJ. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wcześniej szukali sprawcy, który od kilku miesięcy notorycznie dokonywał włamań do altanek na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Zalesie i im. Wieniawskiego. Włamywacz kradł z altanek wszystko, co miało jakąkolwiek wartość.

21-latek został zatrzymany 13 kwietnia w Parku Papieskim w Rzeszowie przez policjantów, którzy byli już po służbie. Funkcjonariusze dokładnie ustalali, ile młody mężczyzna może mieć włamań na sumieniu. Policjanci mieli sporo pracy, bo okazało się, że mieszkaniec Rzeszowa plądrował altanki nie od listopada, jak początkowo sądzili mundurowi, a od września.

– W tym czasie włamał się i okradł kilkadziesiąt altanek. Ginęło z nich wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Były to narzędzia, sprzęt ogrodniczy i turystyczny, kable, przewody i przedłużacze, drobny sprzęt AGD. W kilku przypadkach jego łupem padło kilka kilogramów orzechów, akordeon, a nawet pościel – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Właściciele altanek straty oszacowali na ok. 16 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy. W ubiegły piątek podczas wizji lokalnej pokazał policjantom altanki, które okradł. 21-latek usłyszał 40 zarzutów włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama