Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

Sąd Rejonowy w Krośnie w sobotę zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec 22-letniego Macieja B., podejrzanego o zabójstwo swoich rodziców w Witryłowie w powiecie brzozowskim.

– Sąd w pełni przychylił się do naszego wniosku. Zastosowanie aresztu wobec podejrzanego motywowaliśmy surową karą, jaka mu grozi oraz obawą matactwa postępowania, gdyby mężczyzna przebywał na wolności – poinformowała nas Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwo małżeństwa z Witryłowa: 53-letniego Adama B. i 53-letniej Lucyny B.

Maciejowi B., synowi małżeństwa, postawiono trzy zarzuty: zabójstwa ojca i matki ze szczególnym okrucieństwem oraz posiadania narkotyków (ok. 10 g marihuany). 22-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna zamordował rodziców  w miniony czwartek. Zadał im ciosy siekierą w głowę i tułów. Maciej B. zabójstwa dokonał na oczach małych dzieci, które były w tym czasie w domu. 22-latek przyznał się do winy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tłem zbrodni były nieporozumienia rodzinne. Mężczyzna od kilku lat był skonfliktowany z rodziną. O szczegółach tej makabrycznej zbrodni pisaliśmy TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama