Badania krwi potwierdziły, że 22-latek z Niska zatrzymany w grudniu za posiadanie narkotyków kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna miał we krwi stężenie narkotyku odpowiadające stanowi nietrzeźwości. 

18 grudnia około godz. 19:00 na terenie gminy Ulanów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął wykonywać manewry, które zwróciły uwagę policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Jak się okazało, dziwne zachowanie kierowcy było spowodowane próbą szybkiego pozbycia się niedopałków marihuany.

Oplem jechało dwóch mieszkańców Niska w wieku 21 i 22 lat. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli kilkanaście woreczków strunowych z suszem, pół kilogram białej sypkiej substancji oraz fiolki z płynem oznaczone nazwą wskazująca na sterydy.

W samochodzie znajdowały się również zabrudzone szklane lufki i papierowe bibułki. W związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem środków odurzających, kierującemu zatrzymano prawo jazdy i pobrano od niego krew do badań.

W domu 22-letniego kierowcy policjanci zabezpieczyli również przyrządy do rozdrabniania marihuany i woreczek z tabletkami. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Wyniki badań kwi pobranej od kierowcy potwierdziły, że w chwili kierowania pojazdem był pod wpływem marihuany.  Zgodnie z ekspertyzą, jego zdolność do kierowania pojazdami odpowiadała stanowi nietrzeźwości.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama