Reklama

22 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, by odbyć szkolenie podstawowe. 

[Not a valid template]

 

„Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podczas uroczystego apelu, takie ślubowanie złożyło 22 nowo przyjętych policjantów, wśród nich 6 kobiet. Legitymacje służbowe odebrali z rąk insp. dr. Krzysztofa Pobuty, szefa podkarpackiej policji.

Gratulacje i życzenia przekazała młodym funkcjonariuszom Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. W ceremonii uczestniczyli również komendanci miejscy i powiatowi policji, naczelnicy wydziałów KWP w Rzeszowie oraz bliscy nowo przyjętych policjantów.

– Nowo mianowani policjanci to najlepsi z najlepszych – twierdzi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Każdy z przyjętych policjantów wcześniej musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m.in. testy wiedzy, sprawności fizycznej i test psychologiczny. Każdy z kandydatów musiał wykazać się dobrym zdrowiem.

Wszyscy policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Kropki nie stawia się po skrócie dr (bez odmiany), podczas gdy z kontekstu wynika, że chodzi o doktora inspektora Krzysztofa Pobutę, a w tym wypadku kropka jest jak najbardziej uzasadniona.

Comments are closed.