Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu oględziny volkswagena
Reklama

Posiadanie narkotyków, udzielanie i handel nimi – takie zarzuty usłyszał 23-letni mieszkaniec podrzeszowskiego Sokołowa Małopolskiego. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

W minioną środę, tuż po północy, podczas patrolu, policjanci z Sokołowa Młp. zauważyli volkswagena na drodze serwisowej przy S19. W samochodzie było dwóch mężczyzn. Jeden z nich (pasażer) wyrzucił coś przez okno, gdy zbliżał się do nich radiowóz. 

Obaj mężczyźni zostali wylegitymowani, funkcjonariusze także przeszukali VW. W trakcie czynności poczuli zapach marihuany. Mężczyźni zaprzeczali, by mieli narkotyki. Dość szybko się okazało, że kłamią. W aucie policjanci znaleźli susz roślinny, zawinięte w folię białe kryształki i biały proszek, czarną smolistą substancję oraz dwie wagi elektroniczne. 

Mimo tego, mężczyźni wmawiali funkcjonariuszom, że nie mają pojęcia, skąd się wzięły narkotyki w samochodzie. – Kierowca tłumaczył, że autem jeździło wiele osób – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do rzeszowskiej komendy. Zabezpieczone substancje przebadano. Testy wykazały, że susz roślinny to marihuana (ok. 68 gramów), kryształki i proszek to metaamfetamina (ponad 27 g), a smolista substancja to haszysz. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 90 g narkotyków. 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Ostatecznie do posiadania narkotyków przyznał się kierowca volkswagena, 23-letni mieszkaniec Sokołowa Młp. Policjanci ustalili również, że 23-latek dał narkotyki koledze, z którym był w aucie. Sprzedał je jeszcze innej osobie. Jej personalia też zostały ustalone. On i pasażer VW mają status świadków.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. 23-latkowi przedstawiono trzy zarzuty: posiadania, udzielania i udzielania dla korzyści majątkowej substancji odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, w czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował 23-latka na trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: