Zdjęcie: Pixabay.com

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 24-latka, który jest podejrzany o posiadanie narkotyków. Wpadł również 20-latek, który kupował od niego marihuanę. 

Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 24-letniego Jacka G. 28 grudnia 2022 r. na osiedlu Nowe Miasto. Wcześniej obserwowali blok, w którym mieszkał młody mężczyzna. Policjanci dowiedzieli się, że w bloku planowany jest handel narkotykami. Do jednej z klatek na kilka minut wszedł 20-letni Gabriel P. Gdy wychodził, został zatrzymany. 

Przy 20-latku policjanci znaleźli ponad 1,6 g marihuany (ma to jeszcze potwierdzić opinia biegłych), którą, jak się chwilę później okazało, kupił od Jacka G. Mundurowi weszli do mieszkania 24-latka. W jego pokoju znaleźli 87 g mefedronu i ponad 8 g marihuany, a także trzy wagi do narkotyków i woreczki strunowe.

Jak poinformował podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Tam Gabrielowi P. postawiono zarzut posiadania nieznacznej ilości marihuany (grozi za to do 3 lat więzienia).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei Jackowi G., w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie przedstawiono dwa zarzuty: sprzedaży narkotyków oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. 24-latka, decyzją rzeszowskiego sądu, aresztowano na dwa miesiące, choć śledczy wnioskowali o trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama