Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 100 wystawców, porady, rozmowy kwalifikacyjne, prezentacje, kiermasz książek, wykłady… 25 i 26 lutego w G2A Arena w Jasionce XV Podkarpackie Targi Edukacyjne. Towarzyszyć im będą XIII Europejskie Targi Pracy

Europejskie Targi Pracy i Podkarpackie Targi Edukacyjne to największe tego typu imprezy w południowo-wschodniej części Polski. Organizatorem wydarzeń są: MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i spółka Sagier.

25 i 26 lutego (wtorek, środa) od godz. 9:00 do 14:00 w G2A Arena w Jasionce swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców, w tym potencjalni pracodawcy oraz przedstawiciele uczelni wyższych, którzy przygotowują się do rekrutacji studentów w publicznych oraz prywatnych placówkach.

Na Targach Edukacyjnych swoje stoiska będą mieli m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Krakowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. 

Pojawią się też uniwersytety zza granicy: University College of Northern Denmark, Copenhagen Business Academy i Aarhus University, Faculty of Arts. Wszystkie uczelnie będą kusiły swoją ofertą tegorocznych maturzystów.

Konsultacje, targi książki, warsztaty… 

Organizatorzy zaplanowali konsultacje z doradcami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, którzy pomogą wszystkim niezdecydowanym określić preferencje i zainteresowania zawodowe, a także kierunek kształcenia.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy prawie 3000 egzemplarzy dla młodzieży, uczniów, studentów, dorosłych oraz dzieci. Na czytelników będą czekać: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Niektóre pozycje tylko za symboliczną złotówkę.

Profesorowie uczelni z Rzeszowa zagwarantują namiastkę „uczelnianej codzienności”. Będą laboratoria kryminalistyczne i wykłady trwające ok. 45 minut: „Jak dobrze prezentować się przed kamerą i mikrofonem?”, „Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, aby pracować?” czy „Negocjacje – transformacja konfliktu w twórcze rozwiązanie”.

Do tego liczne warsztaty dotyczące chociażby kariery międzynarodowej. 

Bilety do kina ze zniżką

W trakcie targów uczniowie będą mogli kupić w promocyjnej cenie bilety do kina Helios – 13 zł na filmy w technologii 2D, natomiast wejściówki na seanse trójwymiarowe kosztować będą 16 zł (bilet + udostępnienie okularów). Wstęp dla nauczycieli – bezpłatny.

Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty kina Helios (tel. 722 382 336) oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas imprezy. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w imprezie. 

Edukacja i praca kluczem do kariery

Dla młodych ludzi poszukujących pracy, liczą się nie tylko pieniądze, ale też możliwość rozwoju zawodowego i inne dodatki, jak chociażby świąteczne bony czy pakiety specjalne. O swoich wzajemnych oczekiwaniach pracodawcy i pracownicy porozmawiają na XIII Europejskich Targach Pracy, które będą towarzyszyć w tych samych dniach XV Podkarpackim Targom Edukacyjnym.

Młodzież będzie mogła złożyć dokumenty aplikacyjne, odbyć rozmowę kwalifikacyjną i skorzystać z licznych porad  profesjonalistów, a także zapoznać się z kilkudziesięcioma pracodawcami z różnych branż, którzy mają do zaoferowania setki wakatów i prawie tyle samo atrakcyjnych propozycji staży i praktyk, także tych zagranicznych. 

Zabierz ze sobą CV

Podobnie, jak w przypadku Targów Edukacyjnych – od godz. 9.00 do 14:00 zaprezentują się wystawcy głównie z branży informatycznej, lotniczej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, doradczej, bankowej, budowlanej i consultingowej. Będą firmy z Podkarpacia, Warszawy, Wrocławia, Krakowa oraz zagraniczne spółki, m.in. z Niemiec.

Organizatorzy radzą, by na targi zabrać ze sobą CV w kilku egzemplarzach i zostawić je na stoiskach, które najbardziej zainteresują zwiedzających. Na pracowników czekać będą przedstawiciele m.in. z Lufthansy, LOT AMS czy Deloitte. Pojawią się też agencje oferujące legalną pracę za granicą, szczególnie w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Targi pracy to również okazja do wzięcia udziału w interesujących warsztatach i prezentacjach. 

 – Europejskie Targi Pracy przyciągają zarówno młodych absolwentów szkół, jak również osoby zatrudnione, z doświadczeniem, które chciałyby zmienić pracę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, co bardzo podnosi frekwencję – podkreśla Karolina Puc, menadżer projektu MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. 

Postaw na rozwój – zwiększ możliwości!

Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie Targów Pracy zaskoczą oryginalnymi prezentacjami, które mają pomóc młodym ludziom w ukierunkowaniu swojej kariery zawodowej. Doradzać będą m.in. przedstawiciele z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, a także reprezentanci Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Każdy ze zwiedzających będzie mógł uczestniczyć w wykładach tematycznych: „Wolontariat kluczem do kariery”, „Mechanik Lotniczy poszukiwany! Perspektywy rozwoju branży MRO w województwie podkarpackim”, „Uczelnia wysokich lotów”, „Poznaj siebie, wybierz zawód” czy  „Zintegrowany System Kwalifikacji − nowe podejście do edukacji, kwalifikacji, rynku pracy”.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: